O NAS

1992-2002

Założenie Excellence

Historia firmy Excellence rozpoczyna się w roku 1992. Wtedy Marcin Ciecierski, znany ze swojej żeglarskiej pasji, miłośnik natury i przyjaciel zwierząt, założył firmę handlowo-usługową. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat Excellence przeszła daleką drogę od jednoosobowego, niewielkiego przedsiębiorstwa, ku dużej, innowacyjnej firmie, walczącej o miano lidera w produkcji soków i syropów – zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

2002-2003

Rozwój produkcji syropów

Nasza firma przez wiele lat zdobywała doświadczenie, szukając nowych rozwiązańi najlepszych receptur. W 2002 roku produkowaliśmy już kilka rodzajów syropów. Wykwalifikowany zespół pracowników, znajomość rynku oraz nowe usprawnienia i udoskonalone techniki produkcji pozwoliły na stały rozwój we wszystkich obszarach naszej działalności.

2004-2010

Współpraca z największymi sieciami handlowymi

Zdobyte doświadczenie, liczne nagrody oraz uzyskany certyfikat jakości BRC pozwoliły nam na rozpoczęcie współpracy z największymi sieciami handlowymi w Polsce. Równolegle z rozwojem rodzinnych receptur i budowaniem własnej marki, Excellence stało się również jednym z czołowych dostawców syropów największych sieci w Polsce.

2011-2012

Przekształcenie w spółkę

W 2011 roku nasza firma rozpoczęła działalność w formie spółki z o.o., a w 2012 przekształciła się w spółkę akcyjną, aby w 2014 roku Excellence mogła zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie na rynku NewConnect.

2013-2014

Nowe technologie i urządzenia

Systematyczne inwestowanie w nowoczesne urządzenia i park maszynowy pozwoliło nam poszerzyć ofertę oraz podnieść jakość produktów. W 2014 r. pozyskaliśmy unijne środki finansowe na wyposażenie własnego laboratorium w urządzenia m.in. ultrasprawny chromatograf cieczowy (UHPLC), komorę laminarną i cieplarki niezbędne do kontrolowania surowców pod względem zawartości pestycydów, wykluczenia zafałszowań żywności oraz potwierdzania czystości mikrobiologicznej produktów.

2015-2016

Udział w targach zagranicznych

Z myślą o ekspansji na rynki zagraniczne wzięliśmy udział w targach międzynarodowych m.in. w Holandii, Niemczech, Chinach i Indiach.
W tym czasie nasza firma zdobyła kolejne certyfikaty jakości, m.in. IFS, pozytywnie przeszła audyt FDA (Agencja Żywności i Leków w USA) oraz otrzymała szereg nagród takich jak Solidna Firma, Przedsiębiorstwo Fair Play oraz tytuł “Gazela Biznesu”.

2016-2017

Poszerzenie oferty o produkty BIO

Obserwacja trendów, zarówno w Polsce jak i krajach zagranicznych sprawiła, że w 2017 roku weszliśmy w nowy etap rozwoju firmy. Do bogatej kolekcji tradycyjnych syropów, dołączyły produkty ekologiczne. Rozszerzyliśmy możliwości sterylizacji o zastosowanie autoklawu wysokociśnieniowego, w którym krótki czas działania wysokiej temperatury pozwala na lepsze zachowanie wartości naturalnej produkt

2018

Inwestycje w park maszynowy i innowacje technologiczne

Firma nie osiadła na laurach, w 2018 roku w ramach strategii rozwoju produktów  zainwestowaliśmy w park maszynowy co przyczyniło się do poszerzenia oferty oraz podniesienia jakości produktów. Zakup nowoczesnych maszyn pozwolił na wprowadzenie nowej linii produktów Biorę. Nowoczesna technologia, wiedza i doświadczenie pracowników działu badań i rozwoju umożliwiły stworzenie innowacyjnych produktów jakimi są napoje Biorę z nasionami chia, bazylii i białego maku. Linia Biorę to idealna kompozycja egzotycznych owoców, wyjątkowych nasion oraz soku jabłkowego o niesamowitym smaku.

2019

Rok pełen sukcesów i nagród

W 2019 r. zostaliśmy laureatami konkursu GOOD Drink do którego zostały zgłoszone nasze produkty z serii I am Bio. W kategorii Dla orzeźwienia najwyżej oceniony został Radler o smaku cytrynowym I am Bio, orzeźwiający napój podbił serca jurorów zdobywając złoty medal. W kategorii Dla zdrowia srebrny medal otrzymał Sok I am bio z buraka kiszonego. W kategorii SPORT DRINK najwyżej uplasował się napój izotoniczny I am Bio ISOBIONIC BALANCE. W konkursie wysoko punktowane były także nasze musy ekologiczne I am Bio.
Nasza marka zdobyła również uznanie wśród najmłodszych, otrzymując złoty medal za sok pomarańczowy I am Bio.

2020

Świat zakupów online – rozwój e-commerce

Pandemia i rosnące zainteresowanie zakupami online odmieniły świat jaki znaliśmy, wzrost sprzedaży internetowej znacząco wpłynął na dalsze kierunki rozwoju firmy. Excellence zgodnie z ówczesnymi trendami postawiło na zainwestowanie w rozwój działu e-commerce. Inwestycja okazała się sukcesem, a zwiększona częstotliwość zakupów przełożyła się także na ich rosnącą wartość. Z zadowoleniem zauważamy, że z każdym rokiem odnotowujemy satysfakcjonujący wzrost sprzedaży internetowej.

2021

Excellence podbija branże spożywczą

Nieustanny rozwój i innowacyjność pozwoliła zająć naszej firmie godne miejsce w branży spożywczej. Utrzymująca się wysoka sprzedaż produktów Excellence przyczyniła się do mocnej pozycji konkurencyjnej na rynku. Jak wynika z danych Nielsena za 2021 rok, ilościowy udział sprzedawanych produktów był na poziomie 31%, co stanowi 13 mln litrów syropów sprzedawanych rocznie przy wielkości rynku 42 mln litrów.Tym samym oznacza to, że co trzeci syrop sprzedawany w Polsce pochodzi z Excellence.

2022

Stawiamy na zdrowie i ekologie

Obecnie firma kładzie jeszcze większy nacisk na ekologię i zdrowie – czego wyrazem jest m.in. stworzenie nowej linii produktów I am Bio: syropów, soków i musów. Excellence nieustannie dba o rozwój swojej oferty – zróżnicowany asortyment zapewnia klientom jak najszerszy wybór.

Dążenie do doskonałości


Naszą misję najlepiej odzwierciedla przyjęte przez Excellence motto – “Dążenie do doskonałości”. Przywiązujemy wielką wagę do potrzeb naszych konsumentów, dlatego dostarczamy Wam różnorodne produkty gwarantujące najwyższą jakość oraz wspaniały smak. Doskonałość oddaje również organizacja naszej firmy, każdy dokładnie zaplanowany etap produkcji i zamiłowanie do tego, co naturalne!

Stawiamy na nieustanny rozwój, poszerzanie oferty, kreatywność, poszukiwanie nowych rozwiązań i wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom klientów. W naszym asortymencie znajdziecie tradycyjne syropy, napoje, soki, musy oraz produkty ekologiczne.

Obserwując stale rynek, zarówno polski jak i zagraniczny, dostosowujemy nasz asortyment do najnowszych trendów i wdrażamy nowe rozwiązania. Stąd też w ostatnich latach szczególny nacisk kładziemy na dwa ważne dla nas elementy: z jednej strony na smak tradycji – linię tradycyjnych syropów Excellence, które pokochały tysiące Polaków; a z drugiej na nowoczesne produkty ekologiczne – zdrowe syropy i soki BIO.

Jakość, polskie smaki, ekologia, zdrowie, natura i łączenie tradycji z nowoczesnością – oto wartości kluczowe w naszej firmie. Nieustannie dążymy do ulepszania naszej oferty, budując pozycję lidera zarówno na rynku krajowym jak i na rynkach zagranicznych.

EXCELLENCE S.A.

Lipa 20A, 95-010 Stryków
NIP: 733-13-12-783 REGON: 100159950 TEL: +48 42 719 81 12, FAX: +48 42 719 81 11 E-MAIL:biuro@syropy.eu

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 Excellence S.A.